Instellingen voor andere modems

Wanneer u een eigen modem gebruikt kunnen we u niet garanderen dat we u volledig kunnen ondersteunen. Wij helpen u graag door de instellingen voor andere modems met u te delen.

Komt u er niet uit?
Wij raden u dan aan om contact op te nemen met de fabrikant van de modem.

Wan verbinding

  • ADSL2+
    • ADSL2+ over POTS:
      ITU G.992.5. Annex A
    • ADSL2+ modem:
      Handshake protocol gedefinieerd in ITU G992.5.
  • VDSL2 / VDSL Vectoring
    • VDSL2 over POTS:
      – ITU T G.993.2 + ITU-T G.993.5 + G.INP (ITU-T-G.998.4) + SRA (Seamless Rate Adaption Broadband Forum).
      – ITU-T G.998.2 / IEEE 802.3ah tbv VDSL Bonding / Vectored VDSL Bonding.
      – ETSI TR 101 830-1 V1.5.2.
    • VDSL2 modem:
      ITU-T G997.1 rev.3
      Handshake protocol gedefinieerd in ITU-TG994.1
  • FTTH (Glasvezel)
    • 100Mbit (100-Base-BX-U) of 1 Gbit (1000Base-BX-10-U) koppelvlak via een enkele glasvezel.
    • SFP Specs: TX 1310 nm / RX 1490/1550 nm.
    • Type Fiber is singlemode Fiber (9/125) met SC/PC connector (blauw) of SC/APC (groen).

Configuratie modem/router

  • DSL

     

      ADSL2+ VDSL2
    Internet & Telefonie VPI 0 VLAN6
      VCI36  
      PPPoA met PPP credentials PPPoE met PPP credentials
      Username/password Username/password
    IPTV VPI 8 VLAN 4
      VCI 71  
      Bridged van VLAN4 naar LAN poort voor IPTV Bridged van VLAN4 naar LAN poort voor IPTV
      DHCP DHCP
  • FTTH (Glasvezel)

     

      Glasvezel – AON (Alle gebieden behalve CIF / Cogas en GPON gebieden)
    Internet & Telefonie Untagged
    IPTV VLAN 4
      VLAN 4 bridgen van WAN naar een LAN poort
      DHCP

     

    Of

      Glasvezel – AON (CIF / Cogas)
    Internet & Telefonie Untagged
    IPTV VLAN 188
      VLAN 188 bridgen van WAN naar een LAN poort
      DHCP

     

    Of

      Glasvezel – GPON (Mabib/Mabin/ Fiberflevo etc.) via Solcon Huawei HG8245U modem/router
    Internet & Telefonie VLAN 22 op LAN poort 1 van Huawei HG8245U modem/router (via bridge configuratie)
    IPTV VLAN 24
      VLAN 24 op LAN poort 2 van Huawei HG8245U modem/router (via bridge configuratie)
      DHCP

    LET OP:
    Neem eerst contact op met onze klantenservice om de Huawei HG8245U modem/router in de bridge configuratie te zetten.

     

    Of

      Glasvezel – GPON (Mabib/Mabin/ Fiberflevo etc.) via Solcon media converter
    Internet & Telefonie Untagged
    IPTV VLAN 4
      VLAN 4 bridgen van WAN naar een LAN poort
      DHCP

Telefonie en televisie

  • Configuratie telefonie

    U kunt ook een Solcon telefoonnummer instellen op uw eigen apparatuur. Hieronder ziet u de instellingen die u dient te hanteren.

    Let op:Wij bieden geen ondersteuning op het instellen van eigen apparatuur.

    • SIP URI / VoIP number: uw telefoonnummer in het internationale formaat (31…)
      (internationale formaat: vervang de eerste 0 van het kengetal door 31, bijvoorbeeld 0880032222 wordt 31880032222).
    • SIP server: srvsip.solcon.nl (Solcon modem/routers), sip.solcon.nl (eigen modem/routers)
    • SIP server port: 0 (Solcon modem/routers), 5060 (eigen modem/router)
    • Authentication username: VoIP gebruikersnaam
    • Authentication password: VoIP wachtwoord
    • Authorisation username: VoIP gebruikersnaam
    • Authorisation password: VoIP wachtwoord
    • Protocol: UDP
    • Ondersteunde codecs:
      • G.711 A-law
        • PCMA / 8000 (verplicht)
        • PCMA / 16000 (toegestaan)
      • G.722 (toegestaan)
    • VoIP packet payload size: 20 msec
    • DTMF: RFC2833

Vijf goede redenen om voor Solcon te kiezen


Sinds juli 2017 is Solcon onderdeel van KPN.

Solcon heeft dit jaar weer een uitstekend testoordeel in de categorie ‘Internet’ (7,8) volgens de Consumentenbond.

ISA®, hét kennisplatform voor veilig internet met tips en tools.

Bellen via de vaste lijn tegen lage beltarieven en altijd gratis met andere Solcon klanten.

Kijk altijd en overal uw favoriete programma via de Solcon TV app. Nu ook beschikbaar in de EU-landen